شرکت فارسیان در سال 1383 و با پشتوانه بیش از سه دهه تجربه مدیران ارشد خود در صنعت برق و بهره گیری از کارشناسان و متخصصان مجرب داخلی و خارجی تاسیس گردید و فعالیت خود را در جهت ارائه محصولات با کیفیت در بخش صنعتی و روشنایی آغاز نمود.
این شرکت در سال 1385 موفق به اخذ نمایندگی انحصاری محصولات ایندو کوپ تحت لیسانس Heinrich Kopp گردید و توانست با ارائه محصولات با کیفیت به همراه ضمانت و خدمات پس از فروش مناسب موجبات ایمنی و اطمینان خاطر مصرف کنندگان محترم را در صنایع مختلف ایجاد ن ماید.
شرکت فارسیان در ادامه فعالیت خود در اين بخش موفق گردید در سال 1389 و تحت شماره 120 – 19 به عضویت سندیکای صنعت برق پذیرفته شود و به عنوان یکیا ز پیشگامان در تامین تجهیزات برق صنعتي و روشنایی به منظور فراهم کردن استفاده بهینه ، شناخته شود.
شرکت فارسیان در سال 1397 و در پی حمایت از تولید ملی، گسترش سبدمحصولات و پاسخگویی به درخواست مشتریان اقدام به احداث کارخانه ای جدید و کاملا به روز در شهرک صنعتی ایوانکی به منظور تولید انواع چراغ های روشنایی،چراغ های خطی، لامپهای LED و فیوزهای مینیاتوری و سایر لوازم روشنایی نموده است. که ارائه محصولات با طراحی به روز و کیفیت برتر رضایتمندی مصرف کنندگان محترم در بخشهای صنعتی و مسکونی را در برداشته است.
محصولات این شرکت مطابق با آخرین استاندارد های بین المللی از جمله IS, IEC و BS عرضه میگردند و در این راستا شرکت علاوه بر اخذ تاییديه های کیفی از پژوهشگاه نیرو موفق به دریافت گواهینامه های ایزو 9001 مدیریت کیفیت و ایزو 10002 رسیدگی به شکایات مشتریان از QMS ایتالیا گردیده است.
گروه فارسیان در طی سالیان گذشته با ارائه محصولات با کیفیت توانسته است در لیست پیمانکاران مورد تأیید بیش از 30 شرکت توزیع نیروی برق قرار گیرد و در پی آن موفق به اخذ تایید صلاحیت از شرکت های ملی گاز و شرکت ارتباطات سیار ایران نیز شده است.

کلیدهای مینیاتوری

انواع کلیدهای مینیاتوری در کلاس های B و C و تعداد پل های مختلف ، یکی دیگر از محصولات تولیدی شرکت کوپ فارسیان تحت نام ایندوکوپ میباشد.

قطعات و اجزا اصلی کلیدهای مینیاتوری پس از انجام فرآیندهای پیش مونتاژ اولیه و مطابق با دستورالعمل های مربوطه مونتاژ گردیده و پس از کنترل اولیه عملکرد آنها ، مرحله پرچ کلید مینیاتوری انجام میپذیرد.

پس از آن مراحل کنترل تنظیمات مربوطه توسط دستگاه های تست مغناطیس جهت کنترل زمان استاندارد قطع کلید و تنظیمات بیمتال جهت کنترل میزان جریان عبوری مجاز از کلید مینیاتوری توسط دستگاه های تست حرارتی اتوماتیک و دستی که همگی آنها از آخرین تکنولوژی های روز دنیا بهره میبرند ، انجام میگیرد.

در مرحله بعد کلیدهای مینیاتوری تولید شده ، توسط دستگاه تست ” های ولتاژ ” ((High Voltage مورد آزمون دی الکتریک قرار گرفته و عملکرد آنها با اعمال ولتاژ ۲۰۰۰ ولت  و زمان قطع کلید ، مورد ارزیابی قرار میگیرد.

یکی دیگر از آزمون هایی که به صورت تایپ تست و نمونه از خط تولید انجام میگیرد ، آزمون استاندارد زمان تاخیر قطع کلید مینیاتوری میباشد که عملکرد محصولات در اعمال جریان های برق مختلف در مدت زمان های متفاوت مورد ارزیابی قرار میگیرد.

پس از تایید این آزمون توسط واحد کنترل کیفیت کارخانه ، محصولات تولیدی مجوز ورود به مرحله چاپ مشخصات فنی و بسته بندی را دریافت مینمایند.

خط تولید لامپ های LED

انواع لامپ های LED بالاست سرخود در چهار گروه لامپ های حبابی ، استوانه ای ، شمعی اشکی و طرح هالوژن با پایه جی یو تن (GU10 ) یکی از محصولات تولیدی شرکت کوپ فارسیان تحت نام ایندوکوپ می باشد.

این محصول تولیدی دارای پروانه استاندارد و برچسب مصرف انرژی از سازمان ملی استاندارد ایران بوده و مطابق با آخرین استاندارد های بین المللی تولید میگردد.
در فرآیند تولید این محصولات با استفاده از نوار نقاله های مجهز به سیستم های هوای فشرده و برق ، امکان جابه‌جایی محصول در ایستگاه های مختلف کاری به وجود می آید .کارکنان آموزش دیده این مجموعه پس از انجام مراحل مونتاژ اولیه لامپ ها ، با استفاده از تجهیزات اتوماتیک و پیشرفته ، فرآیند پرچ بدنه لامپها را همزمان با پرس قطعه پین انتهایی و کنترل روشن شدن آن انجام می دهند.

در ادامه پرس چیپ ست و تزریق چسب توسط دستگاههای اتوماتیک انجام گرفته و سپس حباب لامپها را بر روی بدنه مونتاژ شده قرار میدهند.
تمام لامپ های تولیدی با استفاده از دستگاه برنامه ریزی شده تست طول عمر(ایجینگ) مورد بررسی و آزمون قرار میگیرند . این دستگاه با داشتن ۱۲ متر طول و ظرفیت قرار گیری ۳۰۰۰ قطعه لامپ آنها را در ۵ مرحله ولتاژ کم ، ولتاژ نامی و استاندارد ، ولتاژ زیاد ، ولتاژ نامی با اعمال شوک قطع و وصل و نهایتا ترکیب ولتاژهای فوق و اعمال مجدد شوک قطع و وصل تحت تنش های مختلف قرار داده تا از صحت عملکرد آنها قبل از فرآیند نشانه گذاری و بسته بندی اطمینان حاصل گردد.
فرآیند نشانه گذاری و حک مشخصات فنی لامپ ها توسط دستگاه لیزر حکاکی و با استفاده از میز گردان به منظور سرعت بخشیدن به فرآیند تولید انجام میپذیرد .در این فرآیند مدت زمان گارانتی هر لامپ به همراه سایر مشخصات مطابق استاندارد بر روی محصولات درج میگردد.
در ادامه کنترل های لازم بر روی لامپ ها از نظر شکل ظاهری و بسته بندی لامپ در جعبه و قراردادن داخل کارتن ها انجام و محصولات جهت ارسال به مراکز فروش ، تحویل انبار محصولات میگردد.

آزمایشگاه لامپ

آزمایشگاه لامپ LED شرکت کوپ فارسیان با آخرین تجهیزات و ملزومات پیشرفته ، شامل کره فتومتریک در قطرهای ۱٫۵ متر و ۰٫۳ متر ، دستگاه آزمون گلووایر، کوره حرارتی ، تجهیزات آزمون فشار ساچمه ، محفظه رطوبت ، آزمون کنترل چرخه دمایی و دمای کلاهک و سایر تجهیزات مربوطه نظیر ترکمتر دیجیتال ، انواع گیج های کنترلی و تجهیزات اعمال نیروهای فشاری و خمشی و تجهیزات آزمون کلیندرنی و طول عمر تجهیز گریده است.
روزانه واحد کنترل کیفیت کارخانه از محموله لامپ های تولید شده به صورت تصادفی نمونه برداری کرده و تست ها و آزمون های مربوطه را انجام و نتایج آنها را جهت بررسی سوابق نگهداری مینماید.
امید آن داریم که این آزمایشگاه، با توجه به امکانات موجود در آینده نزدیک به عنوان آزمایشگاه همکار موسسه ملی استاندارد ایران در استان سمنان معرفی گردد.